Światowy Dzień Ochrony Środowiska

tigerW niedzielę 5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska, który w tym roku poświęcony jest walce z nielegalnym handlem gatunkami zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Tak się szczęśliwie składa, że dzień ten możemy świętować poprzez zabawę i edukację na pikniku rodzinnym w ogrodach Kancelarii Premiera, gdzie Ministerstwo Środowiska i Lasy Państwowe przygotowały wiele ekologicznych atrakcji.

Światowy Dzień Środowiska ustanowiony został rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w 1972 roku. Święto to służy przede wszystkim pobudzeniu zainteresowania problemami środowiska, eksploatacji zasobów naturalnych, niezrównoważonej produkcji i konsumpcji.

Celem Światowego Dnia Ochrony Środowiska jest pokazanie znaczenia przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan, a także uświadomienie wysokiego stopnia degradacji środowiska naturalnego na świecie.

Tegoroczne obchody koncentrują się na ochronie różnorodności biologicznej, przede wszystkim zaś dzikiej przyrody i zagrożonych gatunków zwierząt, padających coraz częściej łupem kłusowników. Tego dotyczy Konwencja Waszyngtońska CITES, która reguluje międzynarodowy handel okazami niektórych gatunków zwierząt i roślin, ich rozpoznawalnymi częściami i produktami pochodnymi . Obchody organizowane są w ponad 100 krajach i odbywają się pod hasłem „Go Wild for Life” („Bądź dziki - dla życia”).

Tradycyjnie, z okazji Dnia Ochrony Środowiska na świecie organizowane są liczne wydarzenia wśród nich konferencje i imprezy plenerowe. Jako że w tym roku święto środowiska zbiega się z weekendowymi obchodami Dnia Dziecka, serdecznie zapraszamy całe rodziny na piknik(link otwiera się w nowym oknie), który odbędzie się w ogrodach  Kancelarii Premiera.

źródło: Ministerstwo Środowiska

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież